The Analogs

The Analogs

To oni definiują postrzeganie punk rocka w Polsce. Są jednym z najważniejszych zespołów polskiej muzyki niezależnej. I choć nie załapali się na rozkwit punka w latach 70., ani na jego rozkwit dekadę później, to są jego uosobieniem. Mowa oczywiście o The Analogs.

Powstali w Szczecinie, w ’95. Od początku zespół, który w tamtym czasie nie posiadał jeszcze nazwy, idąc za przykładem swoich wspaniałych poprzedników, takich jak THE CLASH, COCK SPARRER czy BUSINESS, określił się jako antyfaszystowski i antyrasistowski (co wydaje się być oczywiste, gdyż cała trójca-założycielska – Marek Adamowicz, Ziemowit Pawluk i Paweł Czekała – grała jednocześnie w zespole ska).

Ich debiutancki materiał – „Oi! MŁODZIEŻ” – nagrany na kasecie sprzedał się doskonale, mimo, jak sami twierdzą, tragicznej okładki.  „Dzieciaki Atakujące Policję”, czy cover THE CLASH „Strzelby Z Brixton” do dziś są stałym punktem koncertów.

Punk rock zawsze był muzyką ideologiczną i świadomą, ma tradycję – to się pojawia w naszych tekstach, one są o czymś – mówi w jednym z wywiadów Paweł Czekała, współzałożyciel i gitarzysta The Analogs.

Ich teksty mówią o problemach związanych z zagubieniem, wyobcowaniem, przemocą oraz złożonością stosunków międzyludzkich. Nic dziwnego, że na ich koncerty przychodzą ludzie w różnym wieku, o różnej mentalności – kto by nie chciał usłyszeć brutalnej prawdy od zespołu wiernego swoim ideałom.

W ciągu 22. lat istnienia, The Analogs wydali 20 płyt. Na początku tego roku ukaże się nowy split nakładem Oldschool Records i Lou & Rocked Boys, który będzie zawierać 6 nowych utworów The Analogs oraz 6 niepublikowanych wcześniej utworów zespołu Farben Lehre.

Szykujcie dobre buty, bo czeka Was ostra, punkowa jazda! The Analogs wystąpią podczas największej, jubileuszowej 20. edycji Tattoo Konwent w Poznaniu.

Galeria The Analogs

img04

The Analogs

Sponsorzy

Patroni medialni