Wystawa JuniorInk Women 5

Wystawa JuniorInk Women 5

Sebastian Junior –jedna z najbardziej znanych postaci na polskiej scenie tatuażu, założyciel i właściciel JUNIORINK Najgorsze Studio w Mieście, uhonorowany tytułem „tatuatora XX-lecia“, kilka lat temu postanowił pokazać i udowodnić, że tatuaż to sztuka przez wielkie „S”. Do swojego projektu zaprosił dziewczyny, których ciała w niezwykły sposób upiększają tatuaże. To dzięki nim ich osobowość i kobiecość emanuje dodatkową mocą i siłą, którą chciał zaprezentować w projekcie, do którego zaprosiła fotografów: Pawła Blitza Rosłona (2006/2007, 2008/2009), Michała Wardę (2011/2012) i Huberta "Jima" Zielińskiego (2014/2015), Agatę Adamczyk „Panna Tutli Putli” (2016/2017).

Powstały fascynujące zdjęcia, które posłużyły do pracy nad promocją projektu. Założeniem było, że jest to działalność non-profit, której celem jest pokazanie jak doskonałą symbiozę może tworzyć artystyczna koncepcja i mistrzowskie wykonanie tatuażu z jego ekspozycją – kobiecym ciałem.

Zdjęcia posłużyły do produkcji kalendarzy dystrybuowanych bezpłatnie do środowiska polskiego i międzynarodowego, a także stworzyły pięć niezależnych wystaw. Wernisaże, które towarzyszą projektowi to przede wszystkim wyjątkowe spotkanie pasji, szaleństwa i wszystkich kolorów świata przebijających spod skóry!

Juniorink Women 5:

Cztery pierwsze odsłony JW to kolaboracja wizji Juniora i fotografów realizujących projekty.

Piąta edycja jest nieco inna, ponieważ oprócz fotografa realizującego kolejną edycję, Junior do współpracy zaprosił fantastycznych artystów tatuażu, na co dzień pracujących w Juniorink Najgorsze Studio w Mieście.

Agata Adamczyk, bardziej znana jako Panna Tutli Putli jest pierwszą kobietą, która otrzymała propozycję kontynuacji tej pięknej inicjatywy. Niezmiernie ważnym elementem w tej całej układance było to, że w fotografii zawsze bliskie jej było piękno kobiecego ciała.

W portfolio Panny Tutli Putli w główniej mierze przeważają fotografie kobiet. Artystka nigdy nie  generalizowała, by uwieczniane przez nią modelki musiały być wytatuowane. Ten element traktowała zawsze jako dodatek miły dla oka. Przy tym projekcie tatuaż zagrał pierwsze skrzypce. Całość sesji Panna Tutli Putli zrealizowała  w plenerze, w duchu czterech pór roku, a modelki wybrane do sesji  zatapiane były w wartkim nurcie rzeki i eksponowane w gęstych chaszczach. Jednakże nie tylko  to stanowiło bazę do uzyskania, nazwijmy to „sezonowości projektu”. Artystka wykorzystała wir kolorów, w które ubrała każdą z pór roku.

Jeśli chcecie zobaczyć, w jaki sposób zostały uwiecznione prace świetnych artystów tatuażu, widziane przez pryzmat przyrody, w czasie sesji fotograficznych zorganizowanych o różnych porach roku, koniecznym zapraszamy na wystawę Juniorink Women vol.5 na jubileuszowej 20 edycji Tattoo Konwent w Poznaniu.

Galeria Wystawa JuniorInk Women 5

img04

Wystawa JuniorInk Women 5

img04

Wystawa JuniorInk Women 5

img04

Wystawa JuniorInk Women 5

img04

Wystawa JuniorInk Women 5

Sponsorzy

Patroni medialni