Old’s cool czyli tatuaż nie taki młody

Old’s cool czyli tatuaż nie taki młody

Tatuaż zdobi ciała od tysiącleci. Przez lata dojrzewał, zmieniała się jego funkcja, forma i sposób wykonania. Dzisiaj najczęściej można go zobaczyć na skórze młodych, którzy chętnie eksponują kolorowe i czarno-białe wzory. Nie oznacza to jednak, że tylko nowe pokolenie fascynuje się obrazami na ciele. Salony tatuażu odwiedzają osoby w każdym wieku. Wbrew pozorom, decyzję o zrobieniu sobie tatuażu podejmują również rówieśnicy naszych rodziców czy dziadków. Na tatuaż można być za młodym, ale nigdy zbyt starym. Niestety wśród wielu osób starej daty wciąż panują negatywne stereotypy na temat tatuażu, a ich niechęć wynika często z niewiedzy i uprzedzeń wobec grup, które w przeszłości utrwalone na skórze znaki uczyniły swoim znakiem rozpoznawczym.

Zdobyte przez 20 edycji doświadczenie ułatwia nam realizowanie misji jaką jest zmiana postrzegania sztuki tatuażu i tworzenie przestrzeni, w której spotkać mogą się przedstawiciele branży tatuatorskiej, miłośnicy tatuowania ciała i osoby, dla których tatuaż jest wciąż zjawiskiem pełnym tajemnic. Naszym dodatkowym celem podczas tegorocznych edycji będzie przybliżenie sztuki tatuażu artystycznego seniorom, którzy wejdą za darmo na każdą konwencję z cyklu. Stąd hasło: OLD’s COOL. Zapraszając osoby starsze (60+) do uczestnictwa w Tattoo Konwent chcielibyśmy dać im możliwość przyjrzenia się sztuce tatuażu z bardzo bliska, porozmawiania z artystami a także modelami.

Swoją drogą wybierając się na imprezę pomyślcie o swoich rodzicach czy dziadkach. Zabierzcie ich ze sobą i przybliżcie im swój świat. Wyobraźcie sobie to, że mówicie znajomemu: „Dzisiaj nie mogę się spotkać, bo idę z moim dziadkiem na Tattoo Konwent”. Brzmi nieźle J

2017-03-16 18:53:25

Sponsorzy

Patroni medialni